člen Českého hnutí speciálních olympiád


11. 3. 2012 - Cachtání pro rodiče

Rodiče v bazénu

V neděli jsme se jako vždy sešli na společném tréninku v plavání, tentokrát maličko jinak. Jako vždy byli na startu připraveni plavci z Plaváčku. Nervozita se pozvolna stupňovala, aby také ne, když jsme měli plavat v kuse 50 metrů...
Byli jsme již připravení na startovních pozicích, stačilo říci připravit pozor … píííísk!   Všichni jsme naráz odstartovali a plavali jsme jako o závod. Byl závod nad závody a každý musel podat ten nejlepší plavecký výkon. Někdo doplaval první, jiní druzí a třetí a jiní zase poslední… To ale není přece žádná hanba být poslední, říká se: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.  A pokusit se podat ze všech sil ten nejlepší výkon!
Rodiče nám fandili ze všech sil, jak jen mohli. Naše paní trenérka Hanka nám všem měřila časy. Konečně přišla řada i na rodiče. I když se z počátku trošku vymlouvali, že ne, nebudou plavat… ale nezbylo jim nic jiného, než vlézt do bazénu a připravit se na startovní bloky. Rozhodčím se pro tuto chvíli stal místní plavčík a rodičům měřil čas. Rodiče plavali jako o závod,  jak jen mohli, nechtěli se přeci nechat před námi zahanbit :-)
Závod byl od začátku až do samého konce napínavý, panovala zde skvělá atmosféra.
 

Tak to byl tak zvaný mač v plavání - RODIČE versus PLAVÁČEK - teď se ukázalo „kdo z koho?“ :-)
Především to ale byl přátelský plavecký turnaj, kde si to plavci z Plaváčku rozdali v bazénu s rodiči.
Mně se ty závody moc líbily a říkám si kéž by byly častěji.  
To, co dokážeme my, plavci z Plaváčku, hravě zvládne jak naše vedoucí a trenérka Hanka Okálová, tak i ostatní rodiče... odváží závodit s námi a dokázat tak nám, že se nebojí překonat tak náročnou disciplínu a přeplavat dvakrát po sobě celé dva bazény, uplavat 50 metrů. Neboť na to mají a jsou stejně šikovní a zdatní plavci jako jsme my.
Tak se můžeme díky paní Okálové pochlubit s úspěchy při různých závodech a akcích.

Moc rád bych poděkoval - především dvěma skvělým ženám,  které jsou členky výboru z klub Plaváček v Praze - paní Hance Okálové a Evě Frančeové. Patří jim veliký dík za vše co pro nás dělají. Dík patří sdružení SPMP, které tyto akce zaštiťuje. Ještě jednou za vše vřelé díky vám všem. I paní Daně Turkové dík, že pořizuje dokumentární fotografie a videa při našich závodech.
Mám z těchto akcí nesmírnou radost, rád mezi vás chodím, je mi s vámi velice dobře a za vše vám všem, co pro Klub Plaváček děláte, vřele moc děkuji.

Marco Švíha