člen Českého hnutí speciálních olympiád


8. 4. 2012 - Velikonoční cachtání

O měsíc později (pozn.: 11. 3. 2012 - Cachtání pro rodiče) jsme se opět zúčastnili plaveckého turnaje v bazénu v Tyršově domě,  tentokrát s netradičním zaměřením - s výlovem neznámého předmětu, který se ukrýval v hlubinách místního bazénu…
Ten neznámý, žlutě zbarvený předmět se vázal k blížícím se křesťanským svátkům - zajisté již víte, které mám na mysli :-)

Sešli jsme se všichni, jako vždy, ve vestibulu Tyršova domu a hned jsme se odebrali, každý zvlášť, do svých šaten a převlékli do plaveckého stejnokroje, do plavek.
Naše paní trenérka, paní Okálová, nakladla cosi do hlubin místního bazénu. Jakýsi neznámý předmět, který jsme  všichni po písknutí začali lovit. Už víte, co  naši plavci lovili z hlubin místního bazénu? Necháte se podat...? No přeci … Velikonoční vajíčko! :-)

Hned po výlovu vajíčka započaly tradičně plavecké závody na čas. Hned po závodech se každý z plavců se šel znovu osprchovat a obléci z plavek do civilního oblečení a vyfénovat své vlasy. U recepce na nás pak čekala slíbená velikonoční odměna v podobě předání diplomu. A každý si mohl vybrat z „Kufru splněných přání“ jakýkoliv dárek jako pozornost.
Panovala zde příjemná, velikonoční nálada, každý se bavil a radoval se z dárku, ale
 hlavně s úspěchu, který v bazénu podal. To je to hlavní oč tu běží, ostatní je již pouhou motivací... Péťa Okál, který uplaval bez jediného zastavení celý bazén, dostal slíbenou odměnu od své mamky: slavnostní velikonoční kuřecí pochoutku v KFC na Andělu :-)

Navzájem jsme si popřáli krásné Velikonoční svátky, potřásli si přátelskou pravicí a mohli se tak,  s bezvadným pocitem, rozejít ke svým domovům. Těšíme se opět na další závody.... zatím -  Plavání zdar!
 

Marco Švíha